پاستا

پاستا فارفاله

پاستای پروانه‌ای، نوعی پاستای پاپیونی شکل یا پروانه‌ای شکل کوچک با لبه‌های زیگزاگی، محصولی بر پایه‌ی آرد سمولینا است که به‌خاطر ظاهر اشتها برانگیز آن همه را به خود جذب می‌کند و معمولاً کودکان آن را خیلی دوست دارند. این محصول از ترکیب آب و آرد سمولینا به‌دست آمده است. در هر 100گرم از این ماکارونی ۳۶۰ کیلوکالری انرژی، 2 گرم چربی و ۰.۰۵ گرم نمک وجود دارد. پاستا پروانه‌ای در بسته‌بندی سلفونی ۵۰۰ و ۳۰۰ و ۹۰۰ گرمی عرضه می‌شود.

پاستا بوکاتینی

بوکاتینی پاستایی ضخیم، اسپاگتی‌شکل و میان‌تهی است که به نی‌ای باریک شباهت دارد و می‌توان آن را با اشکال دیگر ماکارونی فرمی ترکیب کرد و غذایی با ظاهر منحصربه‌فرد به‌وجود آورد؛ در هر ۵۵ گرم از این پاستا  ۱۹۹ کیلوکالری انرژی و 1.1 گرم چربی و ۰.۰۴۸ گرم نمک وجود دارد.

پاستا صدفی

شکل ظاهری ماکارونی فرمی صدفی ظاهر غذا را جذاب می‌کند و میل کردن آن با چنگال آسا‌ن‌تر از دیگر مدل‌های ماکارونی است. پاستا صدفی مخلوط سبزیجات و پاستا صدفی پاپریکا شلز از انواع پاستای صدفی هستند که با رنگ‌های مختلف و طعم سبزیجات، غذای شما را رنگارنگ و مزه آن را متفاوت می‌کنند. این مدل پاستا برای درست کردن سالاد ماکارونی هم مناسب است، کافی است بعد از آبکش کردن، آن را با سبزیجات مختلف دلخواهتان و کمی سس و ادویه مخلوط کنید. این محصول از ترکیب آب و آرد سمولینا به‌دست آمده است. در هر ۵۵ گرم از این ماکارونی ۱۹۶ کیلوکالری انرژی، 1.1 گرم چربی و ۰.۰۱۴ گرم نمک وجود دارد.

پاستا فوسیلی

این محصول نوعی پاستای فرم‌دار ایتالیایی است که بلند، ضخیم و مارپیچ‌مانند است؛ فوسیلی مانند دیگر پاستاها حاوی آرد سمولینا است و از آن می‌توان برای تهیه سالاد، سوپ و کاسرول استفاده کرد یا اینکه خود آن را پس از پخت با انواع سس میل نمود.

پاستا جامبو شلز

جامبو شلز حاوی آرد سمولینا محصولی مغذی و با شکلی متفاوت برای خانواده‌ها است. فرم این محصول به شکل صدف است، درست شبیه ماکارونی‌های صدفی، اما اندازه این پیچ‌ها بزرگ‌ است و چند دانه از آن‌ها تمام بشقاب را پر می‌کند. درون این صدف‌ها را با مواد دلخواه پر شده و غذایی خوش رنگ و لعاب خواهد بود. جامبو بزرگتر از دیگر پاستاهاست و طرز تهیه آن هم کمی متفاوت است و سس مورد استفاده در آن باید غلیظ باشد.

پاستا فتوچینی

این پاستا به شکل نوارهای صاف و ضخیم است که از ترکیب آرد و تخم‌مرغ تهیه شده و معمولاً همراه با راگوی گوشت و راگوی مرغ میل سرو می‌شود. برای تهیه فتوچینی اسفناج یا فتوچینی مخلوط سبزیجات نیز در ترکیب آن به جای آرد معمولی از آرد اسفناج یا پودر سبزیجات همراه با تخم مرغ استفاده می‌شود.